Ново поглавје за познатиот актер: Џејсон Момоа ќе стане дел од семејството „Fast and Furious“

3 mins read

Ѕвездата на „Аквамен“ Џејсон Момоа официјално ќе стаане дел од семејството на „Fast and Furious“.

Момоа ќе глуми наспроти ликот на Вин Дизел, Доминик Торето, и екипата на „Брзи и бесни“ во претстојниот 10-ти дел од франшизата со високи октани.

Тимот официјално му посака добредојде на Момоа во групата преку социјалните мрежи, со објава со наслов: „Брзата фама станува се поголема“.

Во режија на Џастин Лин, филмот е привремено насловен „Брзи и бесни 10“, а се очекува да се врати целата екипа, вклучувајќи ги Мишел Родригез, Тајрис Гибсон, Лудакрис, Сунг Канг и Шарлиз Терон, чија злобна шифра се наѕираше во филмот „The Fate of the Furious“ од 2017 година. Филмот треба да се појави во кината на 19 мај 2023 година.

Откако ги режираше третиот до шестиот дел од серијата, Лин се врати во франшизата за да раководи со „F9: The Fast Saga“, кој беше промовиран во кината минатото лето. Филмот заработи 726 милиони долари на глобално ниво, и покрај тоа што неговото прикажување беше одложено поради пандемијата Ковид-19. Претстојниот филм се очекува да биде претпоследен излет за Торето и неговата екипа, кој треба да заврши со 10-тиот и 11-тиот филм.

џејсон момоа
Фото: EPA-EFE/TIM MARSDEN AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT EDITORIAL USE ONLY

Момоа ќе биде најновата суперѕвезда што ќе се приклучи на франшизата „Fast and Furious“, која ги врти своите мотори од 2001 година. Курт Расел, Хелен Мирен и Џон Сина, кои се појавија во „F9“ како Миа (Јордана Брустер) и одамна изгубениот брат на Дом, Јакоб Торето. Пред да стане Wonder Woman, колешката на Момоа во „Лига на правдата“, Гал Гадот, глумеше во три од филмовите „Брзи“, почнувајќи со „Брзи и бесни“ од 2009 година.

Додека Момоа е веројатно најдобро познат како Артур Кари, познат како Аквамен, во франшизата за суперхерои на Warner Bros. на тронови“, плус предводник на серијата на Apple TV Plus „Види“. Претходно овој месец, актерот го заврши снимањето на „Аквамен и изгубеното кралство“, во режија на Џејмс Ван (кој случајно го режираше „Furious 7“ од 2015 година).

џејсон момоа
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL

Веста за кастингот на актерот доаѓа откако Џонсон неодамна ја одби поканата на Дизел да ја повтори улогата на тајниот агент Лукас Хобс за претстојниот филм по јавното раздвижување меѓу двете ѕвезди.

Во меѓувреме, остатокот од семејството „Fast“ забрзано напредува. Додека го промовираа „F9“, Дизел и Лин се задеваа каде ќе оди франшизата понатаму додека се тркаат кон финишот на оваа приказна. Лин изјави дека тој и Дизел подготвуваат идни приказни со години.

„Многу зборуваме за г-ѓа Торето, уште од самиот почеток кога јас се вратив за „F9“. Значи, чувствувам дека ќе има време и место да можам да го откријам тоа“, призна режисерот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ердоган назначи нов министер за правда

Следно

Македонија го чека противникот за првиот бараж за СП 2023

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian