Необично милениче кое го пцуе: Николас Кејџ ужива во својот гот период и навредите на неговиот гавран

2 mins read

Николас Кејџ е актер, продуцент, ловец на коски на диносауруси, пронаоѓач на богатство, љубител на Шер и… „гот“.

Често збунувачкиот актер неодамна се отвори за својата темна страна во интервју за „Лос Анџелес Тајмс“ додека зборуваше за неговиот миленик – гавран со име Хугин – велејќи дека ужива во „готскиот елемент“ на враните како животни.

„Гавраните се многу интелигентни. И ми се допаѓа нивниот изглед, аспектот на Едгар Алан По. Ми се допаѓа готскиот елемент. Јас сум гот“, рече тој.

Но, се испостави дека готскиот гавран на Кејџ всушност повеќе е навредлив исмејувач.

„Тој почна да ме прозива. Тоа е комично – барем мене ми е. Кога ќе ја напуштам собата, тој ќе ми каже: „Чао“, а потоа следи „магаре“.

Така, самиот гавран не изгледа супергот, а не изгледа ниту неговото име, Хугин, за кое Кејџ објасни дека е името на еден од двата гаврани на нордискиот бог Один.

Кејџ веќе некое време е во своја ера на про-гаврани. Тој го купи Хугин во 2020 година, велејќи за списанието „Интервју“ дека ја добил „африкански шарен гавран“ како нов додаток во семејството на неговото милениче.

„Сакам да се опкружувам со влекачи, риби и мачки“, објасни Кејџ и рече дека неодамна ја проширил својата екипа со птици.

Дури и тогаш, Хугин беше професионалец во навреда на својот сопственик.

„Тој вели „Здраво“ кога ќе влезам во собата и „Чао“ кога ќе заминам. Пред некое утро, тој почна да се смее и ме нарече „шупак“. Затоа што, кој не сака да има миленичка врана што ве измева“, рече Кејџ тогаш додавајќи го застрашувачки детал.

Но тоа не е се. Зборувајќи за „Интервју“, Кејџ ги елаборираше ексцентричностите на неговото тогаш ново милениче.

„Тој сака да јаде храна за мачки… Мислам дека има смисла за хумор“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пукање во Визбегово, повредено едно лице

Следно

Погба се пишмани, останува во Јунајтед?!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian