Ќе се градат нови катни и монтажни паркиралишта во Чаир, Аеродром, Центар и Кисела Вода

1 min read

Директорот на ЈП Градски Паркинг Бојан Христовски на денешната прес-конференција истакна дека Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – Скопје донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје која ќе важи од први март. 

Освен оваа одлука, во пресрет на граѓаните, среде економска крзиа, во план е да се градат нови катни и монтажни паркиралишта во  Чаир, Аеродром, Центар и Кисела Вода.

Со ова што, како што рече Христовски, ќе се овозможи паркирањето во Скопје, не само да биде поевтино туку да биде и подостапно за граѓаните на Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Искористете ги овие два дена од викендот, од понеделник следува дожд и снег

Следно

Фон дер Лајен: БиХ има иднина во ЕУ, но само обединета

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian