Жители на Стајковци и Синѓелиќ ќе блокираат улица поради неажурноста на ЕВН

1 min read

Дел од жителите на скопска Гази Баба за денеска најавија граѓански протест против, како што, велат неажурнста а ЕВН.

-Од 15 до 17 часот ќе има протест на граѓани од населени места Стајковци и Синѓелиќ по повод неажурност на ЕВН. Во тој временски период ќе боде блокирана улицата Методија Андонов Ченто кај клучката Агросервис. Се повикуваат граѓаните да дадат поддршка на протестот, а другите кои имаат неодложни работи во тој временски период да го заобиколат тој дел на општината, се вели во нивниот повик. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО: Полицијата казни 173 возачи поради непропуштање пешаци на пешачки премин

Следно

Орбан: Унгарија ќе побара зголемување на испораките на руски гас

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian