ЈП Градски паркинг донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје

1 min read

Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – Скопје денес донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје од 01.03.2022. Со ова се исполнува едно од главните ветувања на новото раководство за граѓаните на Скопје.

Со оваа одлука се предвидува намалување на цените на услугите на ЈП „Градски паркинг“, со што цената за паркирање се намалува во зонското паркирање, во зона А0 од 100 се намалува на 75 денари, во зона А од 50 се намалува на 40 денари, во зона Б од 40 на 30 денари, а во зоните Ц и Д паркирањето ќе се намали од 30 на 25 денари за 1 час.

Со усвојување на оваа одлука на УО на ЈП „Градски паркинг“, се потврдува и реализира ветувањето за поевтин паркинг за скопјани, информираат од градското јавното претпријатие. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Внукот на Ахмети кој премина кај Касами: Мицкоски е идниот мандатар

Следно

Високиот претставник за БиХ објави кога треба да се одржат изборите: ХДЗ се заканува со бојкот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian