ОД ВЕЧЕРВА ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА СНЕГ – еве какво време не очекува викендов и кога се најавуваат нови врнежи

1 min read

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува и кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има повремени врнежи претежно од снег. Ќува слаб до умерен, повремено и засилен ветер во западните делови од западен, а во останатите од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12 степени.

Времето утре ќе биде претпладне променливо облачно со повремен слаб снег. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. На повеќе места ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (над 60 км/час).

Во недела и понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето кое ќе трае до вторник за кога се очекува нов влажен бран со дожд и снег.

kurir.mk

Претходно

ФОТО: Јокиќ во првата петорка на Западот за „Ол-стар“ натпреварот

Следно

Една скопска улица ќе го носи името на маесто Александар Џамбазов, најави Арсовска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian