Не е сé во парите: Џорџ Клуни и Бред Пит прифатиле улоги за помалку пари за новиот заеднички филм

2 mins read

Џорџ Клуни проговори за неговиот претстоен филм со Бред Пит, кој неодамна беше купен од „Apple Original Films“ по војната за наддавање – и објасни како и зошто се согласиле за пониски хонорари за истиот.

Оскаровецот и режисер вели дека тој и Бред се договориле да земат помал хонорар доколку студиото се согласи на еден услов.

Ненасловениот трилер филм, за кој се шпекулира дека е „приказна за двајца осаменици извршувачи, доделени на иста задача“, ќе биде на сценарио и режија на режисерот на „Spider-man: No Way Home“, Џон Вотс.

„Да. Бред и јас. И рековме дека би сакале да земеме помалку додека можеме да гарантираме дека можеме да имаме кино издание, и тие рекоа одлично“, изјави Клуни.

бред пит џорџ клуни
Фото: EPA/CLAUDIO ONORATI

Џорџ, исто така, зборуваше за стриминг филмови кои живеат во истиот свет како и театарските изданија.

„Мислам дека постои начин на кој сите можеме да коегзистираме. Знаете, мислам дека постои верзија од ова што можеме да го направиме. Има многу филмови кои сé уште е забавно да се гледаат на големото платно. Знаете, филмот што го правам со Џулија Робертс во моментов е универзален филм, и тоа е комедија, а комедијата е забавно да се гледаат во просторија полна со луѓе“, рече тој.

Џорџ неодамна објасни зошто еднаш одбил 35 милиони долари за еден работен ден – па се чини дека за него не е сé во парите.

бред пит џорџ клуни
Фото: EPA/CLAUDIO ONORATI

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Загрижувачка епидемиолошка состојба во Србија, се зголемува бројот на починати

Следно

Болт: Игрите во Пекинг за 30 секунди ми го променија животот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian