Мицкоски вечерва во „360 степени“

1 min read

Претсдеателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „360 степени“ на новинарот Васко Попетрески.

Како што соопшти Попетрески, со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, разговарале за политичката оправданост на барањето за предвремени избори, за иницијативата за укинување на т.н. пржинска влада, трендовите во јавното мислење, перформансот на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ и меѓузависноста со тајмингот на следните парламентарни избори, односите со Бугарија, случајот со купопродажбата на земјиште за потребите на „ЕВН електрани“…

Интервјуто ќе се емитува вечерва од 22 часот на ТВ Алсат.

kurir.mk

Претходно

Сали: Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки, има намалување на бројот на новозаболени

Следно

Герасимовски: Со наградата „Феникс“ ги поддржуваме центарци на нивниот пат кон успехот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian