Ковачевски утрово му се јавил на Мицкоски: „Договоривме средба“

1 min read

Утрово премиерот на Макеоднија Димитар Ковачевски телефонски разговарал со лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ.

– Се договоривме во наредниот период да организираме средба. Таа средба можеше да се случи и порано, меѓутоа поради презафатената агенда навистина во Владата како и поради тоа што двајцата секретари на СДСМ беа во изолација заради инфекција со вирусот, денеска почнавме со организација на таа средба и ќе се случи многу наскоро, бидејќи природно и нормално е двете најголеми партии да комуницираат меѓу себе, рече Ковачевски во интервју за МРТВ.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО: Голем пожар во ридската населба Колтук во Тетово, изгореа три куќи

Следно

Германските медиуми за Милановиќ: „Тврдоглав, противник на ковид мерките, популист“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian