ФОТО | Парот кој ги освои срцата во филмот „Тома“, на магично зимување од бајките

1 min read

Српските актери, а воедно и брачен пар Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина периодов со своите деца уживаат на зимување.

Двајцата популарни актери од филмот „Тома“ објавуваат фотографии и „сториња“ на своите инстаграм профили, пренесувајќи ја бајковитата атмосфера од снегот и планините. Освен фотографиите од нив двајца, Тамара сподели и неколку фотографии од малите Сташа и Лазар, нивните деца како си играат во снегот.

Сташа Бенчина/Инстаграм
Сташа Бенчина/Инстаграм
Лазар Бенчина/Instagram
Лазар Бенчина/Instagram

Во коментарите на објавите на двајцата, се редат само убави и пофални коментари:

„Прекрасно семејство“

„Преубаво изгледате, уживајте“

„Баш филмски“

Петар Бенчина/Instagram
Петар Бенчина/Instagram

Докторот од „Тома“ ги расплака сите! Сопругата на Тома Здравковиќ ја откри вистината за лекарот

Тамара и Петар по улогите на Силвана Арменулиќ и докторот Алекса Хаџипоповиќ во филмот „Тома“ станаа љубимци на српската, но и балканската публика. Освен природната убавина, неспорен е и нивниот талент, така што овие перспективни актери уживаат во плодовите на својата работа.

Докторот од „Тома“ ги расплака сите! Сопругата на Тома Здравковиќ ја откри вистината за лекарот

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Приведен малолетник кој ограбил аптека

Следно

ФОТО: Јокиќ во првата петорка на Западот за „Ол-стар“ натпреварот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian