Јас сум Георгина: Девојката која го потресе светот на Кристијано Роналдо доби свој документарец

6 mins read

Да се ​​биде партнерка на еден од најпознатите луѓе на планетата е тешко – но Георгина Родригез не би го променила тоа за ништо на светот.

28-годишната манекенка работеше во продавница како продавач кога првпат ја запозна светската фудбалска икона Кристијано Роналдо.

„Од продажба на луксузни предмети преминав до нивно носење на црвениот тепих“, рече Георгина, која сега е тема на новата серија на Нетфликс „Јас сум Георгина“

џорџина родригез
Фото: Profimedia

Објавена на платформата за стриминг денес, серијата од шест дела го документира нејзиниот живот дома со напаѓачот на Манчестер Јунајтед и нејзиниот подем од скромните почетоци.

По потекло од шпанскиот град Јака, Георгина се преселила во Обединетото Кралство на 17-годишна возраст за да работи како „au pair“ за семејство во Бристол.

Пред тоа, таа издржа проблематичен живот, со нејзиниот покоен татко Хорхе Родригез, кој почина во 2019 година, отслужувајќи 10-годишна затворска казна откако беше осуден за трговија со дрога. додека нејзината мајка трагично загина во сообраќајна несреќа во 2011 година, една година пред Георгина да одлета во Британија.

По пристигнувањето на британските брегови, Георгина сакаше да работи во луксузната индустрија, но сфати дека ќе треба да зборува англиски, па почна да учи настрана додека започнала да работи како продавач во продавница на Гучи во Шпанија, каде што за прв пат го запознала Роналдо и нејзиниот живот целосно се променил.

Гласините велат дека Роналдо првпат ја забележал Георгина во VIP-областа на настанот на Долче и Габана во Мадрид неколку дена подоцна.

„Денови подоцна повторно се видовме на настан на друг бренд. Тогаш можевме да разговараме во опуштена атмосфера, надвор од мојата работна средина. Тоа беше љубов на прв поглед и за двајцата“, изјави Георгина.

џорџина родригез
Фото: Profimedia

Во раните денови од нивната романса, Роналдо ја земал Георгина со неговиот спортски автомобил вреден 1,5 милиони фунти.

„Таму би стигнала во автобусот и би заминала со Бугати“, рекла Георгина, но врската на крајот ја чинела работата како продавачка.

Георгина и Роналдо за прв пат беа поврзани во ноември 2016 година, кога беа забележани како изгледаат заљубено во Дизниленд во Париз. Кога се дозна нашироко, љубителите на фудбалот почнаа да ја прелетуваат продавницата во која работеше Георгина за да се фотографираат и да го видат својот херој.

џорџина родригез
Фото: Profimedia

Шефовите се плашеа дека дополнителното внимание ќе ги одложи нивните отмени клиенти, па ја отпуштија Георгина од нејзината работа во декември 2016 година по само осум месеци. Што сега веќе не ѝ е важно на Георгина, која стана сензација на Инстаграм со речиси 30 милиони следбеници.

„Имам милиони следбеници и јас сум жената на најследениот маж во светот“, рече таа.

џорџина родригез
Фото; Profimedia

Првично, таа се бореше да се прилагоди на живеењето во вилата на нејзиното момче од 4,8 милиони фунти во Мадрид, која има затворен и отворен базен, теретана и фудбалски терен.

„Првиот пат кога отидов во куќата на Кристијано, се губев секој пат кога одев во кујната. Ми требаше половина час да се вратам затоа што не го знаев патот. Понекогаш ми требаше половина час да се вратам од дневната соба бидејќи не го знаев патот“, изјави таа.

Парот сега има имот од 40 милиони фунти, кој вклучува и замок на планина во Торино со две соседни вили во кои живееле додека тој играл за Јувентус.

џорџина родригез
Фото: Profimedia

Георгина ја роди нивната ќерка Алана Мартина во ноември 2017 година, само една година откако ја објавија својата врска во јавноста.

Таа, исто така, помага во одгледувањето на 11-годишниот син на Роналдо, Кристијано Џуниор, чиј идентитет на мајка никогаш не е откриен, и четиригодишните близнаци Ева и Матео кои се родени преку сурогат.

Семејството ќе стане уште поголемо бидејќи во октомври минатата година беше објавено дека Георгина е бремена со близнаци.

џорџина родригез кристијано роналдо

Парот е заедно пет години, но не се свршени – но се шпекулира дека тие тајно се венчале во 2019 година.

Италијанскиот печат тврди дека дуото се венчало во мароканска церемонија која успеале да ја задржат приватно, но извори блиски до спортистот подоцна ги отфрлија тврдењата, нарекувајќи ги сите разговори за церемонија како „лажни вести“.

Во своето интервју со Пирс Морган во 2019 година, Роналдо проговори за својата партнерка рече, признавајќи дека е навистина заљубен во неа.

„Таа ми помогна толку многу. Се разбира дека сум заљубен во неа. Таа е мајка на моите деца и јас имам многу страст за неа, знаете. Тоа е одлично. Таа е моја пријателка. Имаме разговори, јас ѝ го отворам срцето, таа ми го отвори срцето“, изјави Роналдо.

георгина родригез кристијано роналдо
Фото: Profimedia

Документарниот филм на Нетфликс, „I Am Georgina“, кој започна да се емитува денес, дава „емотивен“ поглед на секојдневниот живот на манекенката и бизнисменка.

„Кристијано е одличен, тој е многу нормален тип. Сонував да имам принц шармантен покрај мене – и сега го имам… благодарение на љубовта, мојот живот сега е сон“, вели Георгина.

Георгина додава: „Знам како е да немаш ништо и како е да имаш сè“.

џорџина родригез кристијано роналдно
Фото: Profimedia

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мицкоски: Во спорот со Бугарија само даваме, ништо не добивме

Следно

ВИДЕО: Шведска ја „нокаутираше“ Франција, за златото против Шпанија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian