Начевски и Николов ќе судат полуфинале на ЕП

1 min read

Најдобрата македонска ракометна двојка, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе ја делат правдата на едно од двете полуфиналиња на Европското првенство кое се игра во Унгарија и Словачка.

Начевски и Николов ја добија честа да го судат натпреварот помеѓу актуелниот светски и актуелниот европски шампион, Данска и Шпанија.
Натпреварот треба да се игра утре во Будимпешта со почеток во 18 часот.

Второто полуфинале помеѓу Франција и Шведска ќе го судат Лах и Кох од Словенија.
ЕХФ ги одреди и судиите за финалето, тоа ќе бидат Германците Тобијас Тонис и Роберт Шулц, додека натпреварот за бронзениот медал ќе го судат Вацлав Хорачек и Јиржи Новотни од Чешка.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Февруари носи 4 опасни датуми: Еве што велат астролозите

Следно

22 починати пациенти и 1.861 нов случај на ковид-19 во изминатиот ден

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian