Која е вистината за нејзиното тајно бебе? Џенет Џексон ги расчисти гласините во новиот документарец

2 mins read

На само еден ден до излегувањето на документарецот, Џенет Џексон ги расчистува сите гласини за неа, вклучително и оние дека наводно имала тајно дете со нејзиниот поранешен сопруг Џејмс ДеБарж.

55-годишната музичарка се осврна на гласините во вториот дел од нејзиниот претстоен документарец на „Lifetime“ и „A&E“, „Џенет“.

џенет џексон
Фото: EPA-EFE/STR

Декади откако се раширија шпекулациите дека таа имала бебе, или тајни деца, Џенет конечно директно проговори и ги смири сите гласини дека имала бебе со нејзиниот поранешен сопруг, но дека еден од нејзините браќа и сестри го воспитува како свое.

„Тогаш ми велеа дека имам дете и тоа го чував во тајност. Никогаш не можев да задржам дете подалеку од Џејмс. Како да задржам дете од татко му? Никогаш не би можела да го сторам тоа, тоа не е точно“, рече таа во снимката за прикриен поглед.

џенет џексон
Фото: EPA/HERBERT KNOSOWSKI

Таа потоа се отвори за гласините што ги слушнала за тоа дека нејзината внука Бренди е всушност нејзина ќерка, дека го дала своето „дете“ на братот Џеки да го одгледа и дека ќерката на брат Ренди, Стевана, всушност била нејзината ќерка затоа што изгледале толку многу слично.

Џенет навести дека гласините можеби се појавиле затоа што почнала да зема апчиња за контрацепција, поради што се здебелила во тоа време.

џенет џексон
Фото: EPA-EFE/STR

„Многумина на сетот „Fame“ мислеа дека сум бремена, затоа што се здебелив и почнав да пијам апчиња за контрацепција. И тогаш, можевте да ја зголемите тежината земајќи ги, и тоа ми се случи мене. Така таа гласина почна да се врти“, разјасни таа.

Документарецот кој ќе излезе во два дела ќе биде емитуван утре, а Џенет веќе прозборува и за нејзиниот однос со нејзиниот брат Мајкл Џексон и несигурностите додека растела носејќи го презимето Џексон.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Калеска-Ванчева: Аргументите за укинување на Пржинската влада се доказ дека институциите функционираат

Следно

Иран обезбеди пласман на Мундијалот во Катар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian