Ќе има уште еден пад на Bitcoin пред да видиме значителни добивки, вели аналитичар

1 min read

Популарен крипто-аналитичар и трејдер верува дека Bitcoin (BTC) е позициониран за уште еден пад на цената пред да се врати на големи печалби.

Аналитичарот под псевдонимот „Capo“ сподели за своите 236.900 следбеници на Twitter дека верува дека BTC ќе падне под 30.000 долари пред да закрепне.

Bitcoin се тргува околу 36.600 долари во моментот на пишување и падна за повеќе од 12% во последната недела.

Сепак, „Capo“ верува дека ако BTC се консолидира под 30.000 долари, биковиот пазар ќе биде официјално затворен.

„АКО се консолидира под 30.000 долари, готово е. Консолидацијата значи чисто затворање на висока временска рамка под ова ниво или кршење + претворање од поддршка во отпор. Во моментов се обложувам на отскок од таму, по фитил под 30.000 долари“, вели тој.

Аналитичарот со графикон ги поддржува своите тврдења, откако се чини дека Bitcoin ја следи пазарната структура на S & P500 од 1999 до 2009 година во временска рамка од две недели. Ако BTC го следи сценариото, движење под 30.000 долари ја става монетата во позиција да се искачи на ново ATH (All-Time High).

Аналитичарот забележува дека многу понуда е додадена на фјучерсите на Binance, што придонесува за неговото верување дека Bitcoin цели под 30.000 долари.

„Capo“ вели дека 80% од неговото портфолио сега е во стабилна монета Tether (USDT) врзана за долар. Тој верува дека прогнозата за помалку од 30.000 долари ќе биде откажана доколку биткоинот се консолидира над 41.000 долари.

kurir.mk

Претходно

Мета тврди дека демонстрантите на протестот пред 11 години „биле убиени” од Рама и Баша

Следно

Февруари носи 4 опасни датуми: Еве што велат астролозите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian