Дали ќе има реприза на шокантниот бакнеж? Мадона наговестува турнеја со Бритни Спирс

1 min read

Мадона е подготвена да тргне на турнеја со Бритни Спирс.

За време на лајв на својот инстаграм-профил 63-годишната изведувачка се осврна на турнејата со Бритни кога фан ја прашал дали планира да направи уште една светска турнеја еден ден.

„По ѓаволите да!“ рече таа, на страница шест. „Стадион, душо! Јас и Бритни, што е со тоа?“

Таа додаде дека тие „може да го реконструираат оригиналниот бакнеж“, повикувајќи се на иконскиот бакнеж за време на заедничкиот настап на „MTV Video Music Awards“ во 2003 година.

Мадона и Бритни последен пат заедно излегоа на сцената во 2008 година, кога ја изведоа „Human Nature“ за време на турнејата на Мадона „Sticky & Sweet“.

мадона бритни спирс
Фото: Profimedia

Сепак, музичката ѕвезда рече дека иако мисли дека заедничката турнеја „би била навистина кул“, таа „не е сигурна“ дали Бритни „била“ подеднакво заинтересирана за идејата.

Мадона беше гласен поддржувач на движењето #FreeBritney минатата година, залагајќи се за ставање крај на конзерваторската функција на Бритни.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Веља Невоља паднал поради сопругата, се чекирала на Фејсбук

Следно

Инфантино се правда: Говорот за мигрантите и СП на две години е погрешно протолкуван

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian