Беким Сали утре ќе се вакцинира со трета доза на вакцина против коронавирусот

1 min read

Министерот за здравство, д-р Беким Сали утре (петок, 28.01) во 13 часот ќе се вакцинира со трета доза вакцина против коронавирус, во рамки на заедничката акција со студентите на Медицински, Стоматолошки и Фармацевтски факултет.

Станува збор за иницијатива на студентите од овие факултети, во насока на промоција на имунизацијата како најдобра јавноздравствена превентивна мерка.

Настанот ќе се одржи во просториите на Економски факултет при УКИМ, со почеток во 13 часот.

kurir.mk

Претходно

Муслиу: Не ни требаат боксери во владите во Скопје и Софија, да ја цениме позитивната енергија

Следно

В недела мирен протест против сообраќајното насилство во кое страдаат пешаци

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian