Јакимовски игра во одлична форма, му донесе нова победа на Вашингтон

1 min read

Македонскиот репрезентативец Андреј Јакимовски втор натпревар по ред е најдобар играч на Вашингтон Стејт Универзитетот и му донесе нов триумф во НЦАА лигата.

Во победата на Вашингтон Стејт над Јута од 71:54, Јакимовски имаше учинок од 15 поени и 8скока и полека прераснува во вистински лидер на тимот.

За прикажаната игра, Јакимовски беше прогласен за играч на натпреварот. Неговиот тим Вашингтон Стејт има скор од 11 победи и седум порази и се наоѓа на седмото место во Пацифик 12 конференцијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Принцот Ендру е сигурен во својата невиност: Бара судење пред порота

Следно

Претседателката на Република Српска во посета на Куманово, остварена средба со Димитриевски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian