ВИДЕО | Новак приреди голема забава за својата мајка: По драмата во Австралија семејството Ѓоковиќ повторно заедно

1 min read

Тенисерот Новак Ѓоковиќ бил со семејството во ресторанот „Новак“ и ѝ приредил голема прослава на својата мајка Дијана по повод нејзиниот 58-ми роденден.

Ѝ пееле роденденска песна, а потоа пристигнала тортата со прскалки на неа.

Дијана била видно возбудена и среќна, особено затоа што покрај неа бил нејзиниот син Новак и заедно го прославиле овој важен ден.

За потсетување, Новак беше депортиран од Австралија кон средината на јануари годинава, а драмата ја следеше цел свет. Советот од тројца судии на Федералниот суд во Мелбурн, со кој претседава судијата Џејмс Алсоп, едногласно ја поддржа одлуката на министерот Алекс Хок, кој одби да му даде виза на Ѓоковиќ, користејќи ги неговите овластувања според член од Законот за миграција.

Ѓоковиќ и невакциниран ќе може да игра на Ролан Гарос

Откако пристигна во Мелбурн на 5 јануари, српскиот тенисер беше сместен во хотел за мигранти, а неговата мајка, татко и брат како и секогаш и овојпат му беа безрезервна поддршка.

Ѓоковиќ и невакциниран ќе може да игра на Ролан Гарос

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Да го испратиме со песна нашиот Аки“ – последна почит на Градскиот плоштад во Скопје

Следно

Ни Џордан, ни Леброн: Никој во НБА историјата како Никола Јокиќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian