Сообраќајка во Лисиче – еден починат, тешко повредена малолетничка

1 min read

На 26.01.2022 во 00.05 часот било пријавено дека на крстосницата од бул.„Видое Смилески Бато“ со сервисна улица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „рено“, управувано од Т.М.(21) од Скопје и патничко возило „фолксваген поло“, управувано од Д.Г.(48) од с.Стајковци, скопско, двете со скопски регистарски ознаки.

На местотот на несреќата починал Д.Г., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка од возилото „фолксваген поло“, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а Т.М. се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

Кој ќе дојде на училиште без маска, ќе се врати дома

Следно

ФОТО | „Многу сум благодарна што сум жива“: Алиша Кис за „влакно“ се спасила од светот на дрога и проституција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian