ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов

1 min read

Веста за смрта на Александар Џамбазов преку социјалните мрежи ја објави неговиот син Игор Џамбазов

Си замина нашиот маестро, тивко и нечујно, како што живееше во последните 25 години… од денес, конечно со својата Анче… Вечен нека ни е споменот на тебе, маестро мој, пишува Џамбазов на социјалните мрежи.

kurir.mk

Претходно

Цунами од новозаразени што бараат болнички кревет – се отвораат нови болнички капацитети

Следно

На иста улица во Аеродром, два случаи на каснувања од куче

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian