Судир во центарот на Скопје: Возач не ја пропуштил Брзата помош која транспортирала пациент кон Клинички

1 min read

На крстосницата на скопските булевари „Климент Охридски“ и „Митрополит Теодосиј Гологанов“ вчера попладне се случила невообичаена сообраќајна незгода во која учествувале автомобил и возило на Брзата помош, пренесоа медиумите.

Според очевидци, комбето на Брзата помош превезувало пациент на пат кон Клиничкиот центар и ја поминувало крстосницата со вклучени ротациони светла, но возачот на автомобилот „Пежо“ не му дал предност, односно не го пропуштил, по што дошло до судирот.

Нема информации за тоа дали некој е повреден во сообраќајката.

Увид на местото на настанот извршила екипа на МВР, а официјални информации за незгодата се очекуваат во текот на денешниот ден. 

Фото: Фактор

skopjeinfo.mk

Претходно

Зошто Ковачевски не беше во изолација кога се тестирал за Ковид, ќе има ли кривична одговорност за Зечевиќ за ширење на зараза?

Следно

Црна Гора воведе санкции за три руски компании

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian