Стефковски: Ветувањата дадени пред граѓаните се реализираат

1 min read

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски денес го означи почетокот на градежните работи за изградба на фекална канализација на улицата Сава Михајлов, во населеното место Јане Сандански.

За почетокот на градежните работи, Стефковски информираше на својата официјална фејсбук страна на која напиша:

“Денес започнаа градежните работи за изградба на фекална канализација за зградите на крај на улица Сава Михајлов во населеното место Јане Сандански. Со овој проект се решава долгогодишниот проблем на граѓаните. Ветувањата дадени пред граѓаните се реализираат.”

skopjeinfo.mk

Претходно

Рашковски: Моите деца знаат да штедат, добиваат подароци за родендени, крштевки, мекици

Следно

Отштета од 2000 евра за заглавените возачи на автопатот во Атина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian