На иста улица во Аеродром, два случаи на каснувања од куче

1 min read

Три случаи на каснување од куче се пријавени во Скопје, а два од нив се случиле на иста улица во Аеродром. 

Притоа, МВР известува дека:

На 24.01.2022 во 17.30 часот во Полициската станица Аеродром Р.М.(49) од Скопје, пријавила дека на ул.„Жорж Бизе“ нејзината малолетна внука била касната од куче скитник.

На 24.01.2022 во 11.35 часот во Полициската станица Аеродром, А.Ѓ.(39) од Скопје пријавила дека на ул.„Жорж Бизе“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник, но и дека на 24.01.2022 во 14.00 часот во Полициската станица Карпош, Р.Е.(73) од Скопје пријавила дека на бул.„Партизански одреди“ била исто така касната од куче скитник. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов

Следно

Рекордни минус 33 степени утрово измерени во Црна Гора

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian