Милошоски до Османи: Доставете ги одговорите 5+1 во Собранието

1 min read

Наместо детали за македонско-бугарските преговори, патокази и анекси да се дознаваат од пратеници или министри во Софија, добро е владата на оваа тема да прифати јавна дискусија во Собранието, како претставнички дом на сите граѓани, а во интерес на демократијата и државата, пишува на својата Фејсбук страница пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Колоски: ОМД го помага македонското малцинство во Бугарија и работи да биде признаено

Следно

Не престанува дивеењето по улиците: Возач-почетник удри во повозрасен пешак

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian