ФОТО | Тијана на ѓезме со Тони Михајловски во Белград: Ми дојдоа другарчињата од Скопје

1 min read

Сите собрани на купче и насмевки на лицата – тоа е фотографијата која вчера на својот инстаграм-профил ја сподели нашата пејачка Тијана Дапчевиќ, која веќе долги години живее и работи во Белград.

Тони Михајловски и неговата сопруга Александра се работно и приватно „на гости“ во Белград, а според кажувањата на неговата сопруга, тие се таму како поддршка на Тони додека тој снима серија. Со нив беше и 10 годишниот Максим, нивниот син.

Тијана на фотографијата на која се сите заедно во ресторан и уживаат во вечерата, напиша:

„Ми дојдоа другарчињата. Тони ќе снима некоја серија, а ние ќе му пречиме“ на шега објави Тијана.

Под фотографијата имаше многу поздрави и убави коментари од сите пријатели на Тијана.

Вчера пејачката објави дека ќе настапува на на изборот за песна на Евровизија во Србија, Беовизија, со песната „Љуби, љуби довека“

Тијана Дапчевиќ ќе „Љуби, љуби довека“ на „Беовизија“: Пејачката во трка за претставник на Србија на „Евровизија 2022“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Не престанува дивеењето по улиците: Возач-почетник удри во повозрасен пешак

Следно

Барти експресно во полуфиналето на Австралија Опен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian