Во куќа во Милвоки убиени пет лица

1 min read

Мртвите тела на пет лица се пронајдени во куќа во американскиот град Милвоки, а полицијата смета дека се работи за повеќекратно убиство, соопштија локалните власти.

Полицијата на Милвоки одговорила на повикот околу 15:45 часот во неделата за да ја провери ситуацијата во куќата во која подоцна биле пронајдени мртви четворица мажи и една жена, изјави на прес-конференција помошник началникот на полицијата во Милвоки, Пол Формоло.

Идентитетот на жртвите се уште се утврдува.

– Граѓаните на нашата заедница беа загрижени за станарите што живееја таму. Ова е нормален повик на кој треба да одговориме. Тоа го правиме постојано – изјави Формоло.

Тој додаде дека се уште не се познати мотивите и дека нема информации што би навестиле дека постои опасност за заедницата.

Обдукциите, како што беше најавено, ќе бидат извршени денеска.

kurir.mk

Претходно

Петков го свика Советот за безбедност поради тензиите околу Украина

Следно

ВИДЕО | Комичарката Кејти Грифон го растажи светот: Имав рак на белите дробови иако во животот не сум запалила цигара

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian