Виц на денот: Изневерување

1 min read

Сопругата: Што ќе правиш ако умрам? Ќе се ожениш ли повторно?

Сопругот: Се разбира, не!

Таа: Зошто? Не ти се допаѓа да си женет?

Тој: Ми се допаѓа, се разбира!

Таа: Тогаш зошто нема да се ожениш повторно?

Тој: Добро, ќе се оженам.

Таа: (нервозно) Така значи…

Тој: (молчи)

Таа: И во нашата куќа ли ќе живеете?

Тој: Зошто да не, убава е нашата куќа.

Таа: И ќе спиете на нашиот кревет?

Тој: А, каде на друго место.

Таа: И ќе ѝ дадеш да го вози мојот автомобил?

Тој: Се разбира, нов е.

Таа: И ќе ги замениш моите фотографии со нејзини?

Тој: Би било паметно…

Таа: И таа ќе игра со моите палки за голф?

Тој: Не, таа е левичарка…

Таа: (молчи)

Тој: Упс…

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Денеска се празнува Преподобен Теодосиј Велики

Следно

Неделава ќе се знае дали изолацијата за ковид позитивните ќе биде скратена од десет на седум дена

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian