Приведени крадци во Скопје, фатени на дело

1 min read

На 23.01.2022 во 15.15 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и полициски службеници од Полициската станица Карпош биле лишени од слобода А.Л.(22) и малолетник од Скопје.

Тие биле затекнати при извршување на кривично дело тешка кражба во обид, а кај нив бил пронајден и одземен предмет поврзан со кривичното дело.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

skopjeinfo.mk

Претходно

Тортурата врз Миле Јанакиески продолжува: Со оперирана нога и полиција спроведен во суд (ФОТО+ВИДЕО)

Следно

Четвртата доза вакцина штити од потешка форма на Ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian