ФОТО | Првата фотографија на ќеркичката на Александар Белов топи срце: Нашиот дом е дворец од љубов со тебе Мина!

1 min read

Македонскиот пејач Александар Белов, кој својата кариера и живот продолжи да ги гради во Србија, изминатиов период имаше навистина голема причина за среќа.

Неговата сопруга Јелена, ја донесе на свет малечката Мина на 13 јануари, годинава.

ФОТО | Радост во семејството Белов: Пејачот Александар и неговата сакана Јелена станаа родители на Мина!

Дека радоста во семејството е огромна, сведочи и споделената фотографија на пејачот на неговиот инстаграм-профил на кој тој напиша:

„Никој не ни кажа дека вака ќе изгледа сево ова. Никој не би ни можел да ни каже. Ова е целиот наш живот, а нашиот дом е вистински дворец на среќата и љубовта!“

На фотографијата е малечкото раче на Мина во прегратка на мама и тато и навистина буди прекрасни емоции, а многу фанови и пријатели на Александар и Јелена не ги штедеа убавите коментари:

„Честитки од срце“

„Вистинска љубов“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Малите деца имаат поблаги симптоми од омикрон отколку од делта

Следно

Ставре Јада: Минимум забава, максимум тренинг е формулата за настап на Игрите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian