ФОТО: Ковачевски му се заблагодари на Петков за срдечниот пречек

1 min read

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук објави фотографии од пристигнувањето и првата средба со бугарскиот колега Кирил Петков. Тој му се заблагодари на домаќинот за срдечниот пречек во Софија.

Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук

„Од денеска ја започнуваме дводневната посета на Република Бугарија каде утре ќе одржиме меѓувладина седница. Благодарност до премиерот Петков за срдечниот пречек со највисоки државни почести“, напиша Ковачевски.

Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук
Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук
Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук
Фото: Димитар Ковачевски/Фејсбук

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ако уживате во маратонско гледање серии, ова може да ве загрижи!

Следно

И германските експерти заклучиле дека кабелот е причина за пожарот во тетовската болница?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian