ВИДЕО: Тренерот на Реал одби да се ракува со колегата од Барселона

1 min read

Кошаркарското Ел класико помеѓу Реал Мадрид и Барселона заврши со триумф на каталонскиот тим од 85:75, а по натпреварот беше присутна нервозата кај играчите на Реал.

Тренерот на „кралскиот клуб“ Пабло Ласо беше нервозен по завршувањето на натпреварот и влезе во вербална расправија со тренерот на Барселона, Шарунас Јасикевичиус поради што одби да серакува.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Монструозниот сопруг ја труел преку шминката: Џенет секое утро ги шминкала очите, не знаејќи дека тоа ја убива

Следно

Ковачевски: Благовремената реакција спречи пожарот во Битола да се прошири

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian