Претседателот на Ерменија поднесе оставка

1 min read

Ерменскиот претседател Армен Саркисјан поднесе оставка, објавено е на неговата веб-страница.

Ерменскиот претседател изјави дека таа одлука ја донел поради фактот што нема инструменти да влијае на внатрешната и надворешната политика, пренесува РИА Новости.

„Тоа не е одлука водена од емоции и има одредена логика. Претседателот на државата нема инструменти да влијае на важни прашања ниту од внатрешната, ниту од надворешната политика“, се вели во соопштението објавено на неговата официјална веб-страница, пренесе ТАС С.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО: Снежната бура „Елпида“ ја парализира Грција, граѓаните повикани да не се движат без потреба

Следно

Потресна исповед на Андријана и Теодора: Како деца биле болни од рак, сега се победници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian