ФОТО+ВИДЕО | Биљал Касами со лопата во раце копаше и отстрануваше снег и мраз од градските тротоари

1 min read

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами заедно со вработените на комуналното претријатие вчера навечер работеше во расчистување на снегот и мразот од тротоарите како и фрлање на сол. Од фотографиите споделени на социјалните мрежи се гледа како Касами заедно со директорот на ЈКП Тетово Нуредин Фетаи со лопати во раце копаат и отстрануваат снег и мраз од замрзнатите градски тротоари. Исто така им помогнаа на работниците во фрлање на сол.

-Додека сите на овие ниски температури се во своите домови, хероите на градот се грижат за јавните простори. Вечерва заеднички ги исчистивме тротоарите од снегот и мразот создаден од ниските температури .Безбедноста и слободното движење на граѓаните е наша должност, истакна Биљал Касами.

Градоначалникот пред два дена на вработените во Комунална хигиена им вети нови униформи и опрема за работа, повисоки плати и подобр услови за работа во нивните простории.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

УФЦ: Нгану останува шампион, на поени го победи Гање

Следно

Предлогот за укинување на техничката влада утре во Собрание- Ќе има ли предвремени избори?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian