Земјотрес од 6 степени според Рихтер го погоди индонезискиот остров Талауд

1 min read

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала го погоди индонезискиот остров Талауд, потврди Државната агенција за метеорологија, климатологија и геофизика (БМКГ).

Ројтерс пренесе извештај од германскиот центар за геолошки истражувања, во кој се вели дека епицентарот на земјотресот се наоѓал на длабочина од 24 километри.

Земјотресот се случил на 134 километри североисточно од округот Мелонгуана на островот Талоуд, а засега нема извештаи за евентуални повредени или материјална штета, а не е издадено ниту предупредување за цунами.

kurir.mk

Претходно

Радев и Јотова и официјално со втор мандат како претседател и потпретседател на Бугарија

Следно

ФОТО | Миа Беговиќ ги воодушеви сите: Годините не ѝ можат ништо!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian