УХМР СО НАЈНОВА ПРОГНОЗА: Многу студено време во следните денови, температурите и под -10 степени

1 min read

ВРЕМЕТО УТРЕ (23.01): Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот особено на североистокот облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален снег.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Утре особено во северните и североисточните планински региони ќе има појава на локален снег. Утринските температури на многу места ќе се спуштаат околу -10 степени и помалку, а дневните ќе бидат околу и под нулата. Поради ниските температури ќе има појава на голомразица.

kurir.mk

Претходно

КК Феникс 2010 го декласираше Работнички со 51 кош разлика

Следно

ВИДЕО: Данска реди победи на ЕП, Хрватска остана без медал

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian