Тага до небо: Аки Рахимовски остави позади себе двегодишна ќеркичка

1 min read

Починатиот пејач Аки Рахимовски ја чуваше својата приватност далеку од очите на јавноста. Последниов период најактуелна тема беше дека тој станал татко на 65 години, односно дека доби ќерка со таинствената Словенка Барбара која е 30 години помлада од него.

Тие двајца успешно ја криеле веста од јавноста дека чекаат принова речиси три месеци, а и малкумина знаеле дека ќе стане татко во зрело доба.

Во една изјава за медиумите, неговиот пријател и член на „Парни Ваљак“, Хусеин Хасанфендиќ Хус кажа:

„Ако можеше Мик Џегер да стане татко на 74 години, зошто да не може и Аки“.

На пејачот ќеркичката му е трето дете, а се вика Антонија. Тој претходно беше долго во брак со Ингрид со кого ги има синот Кристијан и ќерката Дина.
Денеска осамна веста дека почина на 67 годишна возраст, откако нагло му се влошило здравјето. Неговиот менаџер даде изјава дека веднаш бил однесен во болница, но по неколку часа, починал.

Почина пејачот на „Парни Ваљак“ Аки Рахимовски на 67 годишна возраст

Аки Рахимовски добил ќерка со 27-години помладата Словенка

www.slobodenpecat.mk

Претходно

На Самоа досега 18 случаи на Ковид-19 од почетокот на пандемијата

Следно

ВИДЕО: Црна Гора не успеа да слави и против Холандија на ЕП

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian