„Супер Марио“ Балотели се враќа во италијанската репрезентација!?

1 min read

Италијанскиот селектор Роберто Манчини ќе го повика Марио Балотели за првпат во три години за претстојната репрезентивна пауза.

Балотели (31) моментно игра во Турција за екипата на Адана Демирспор и има добри настапи, постигнувајќи седум голови, запишувајќи две асистенции во 18 настапи оваа сезона.

Балотели подолг период не беше во потребната форма, со разочарувачки перформанси во дресот на Бреша и Монца.

Како што објави и новинарот Фабрицио Романо на својот Твитер профил, Манчини одлучи да го повика Балотели кој има 36 настапи и 14 голови досега за италијанската селекција.

Соработуваше со Манчини додека беа заедно во Манчестер сити и во чиј дрес познатиот „Супер Марио“ успеа по еднаш да ги освои Премиер лигата и ФА купот.

Трајковски: Не се предаваме, Македонија има шанса да се пласира на Мундијалот

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Почина пејачот на „Парни Ваљак“ Аки Рахимовски на 67 годишна возраст

Следно

ВИДЕО | Достоинство во понеделник ќе достави иницијатива до Владата за четворица бранители од 2001 година

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian