Притворен возачот што усмрти девојка на Партизанска

1 min read

По произнесување на осомничениот во присуство на неговиот бранител во однос на предлогот на Јавниот Обвинител, судија на претходна постапка синоќа донесе решение со кое го прифати предлогот на ЈО и на осомничениот му определи мерка притвор во траење од 30 дена.

Донесувањето на мерката притвор е образложено со постоење на опасност од бегство, влијание на сведоци и можност да го повтори делото, се вели во известувањето од Основен кривичен суд Скопје.

Обвинителството бара притвор за 22-годишниот возач кој ја прегази девојката кај „Сити мол“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 22 јануари: Ако некој ви пружи поддршка, не ја одбивајте

Следно

ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian