Почина пејачот на „Парни Ваљак“ Аки Рахимовски на 67 годишна возраст

1 min read

Пејачот на култната рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67 години, потврди неговиот менаџер Дамир Осредечки.

На официјалниот фејсбук профил на групата „Парни Ваљак“ веќе се појави и фотографија од Аки, со последен  поздрав со стиховите:

“Za malo nježnosti
na sve ću pristati
za malo nježnosti
da mogu zaspati”

Менаџерот даде изјава:

„Му се слоши утринава и веднаш беше однесе во болница во Ново Место. Пред еден час ми се јавија дека починал, но уште не ја знаеме причината за смртта – изјави Осредечки за медиумите.

Вечна му слава!

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јанев: Бугарија ќе прифати седум воени авиони од Шпанија и Холандија

Следно

„Супер Марио“ Балотели се враќа во италијанската репрезентација!?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian