Пад на бројот на новозаразени од ковид во Србија

1 min read

Во последните 24 часа во Србија против ковид биле тестирани 30.288 лица, од кои 14.717 биле позитивни, додека 28 лица починале. На респиратори во болниците во моментов има 113 пациенти.

Бројот на лица кои се лечат од ковид во болниците е 2.768.

Да потсетиме, во Србија вчера беа тестирани 34.817 лица, од кои 16.403 биле позитивни, а 30 лица починаа. Вкупниот број на хоспитализирани вчера беше 2.729 пациенти.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ГОЛЕМА ТАГА: Почина мајката на младиот херој Марко, едно од пливањата и го посвети нејзе (ВИДЕО)

Следно

Токио регистрира рекорден број новозаразени со коронавирусот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian