Ивановски елиминиран на стартот на јуниорскиот турнир „Австралија опен“

1 min read

Македонската тениска надеж Калин Ивановски уште во првото коло загуби на главниот јуниорски турнир „Австралија опен“ во Мелбурн.

Изминатата ноќ Ивановски (10. носител) беше поразен од рускиот натпреварувач Јарослав Демин со резултат 2:0 во сетови 7:6 (3) и 7:5.

Следен противник на Демин ќе биде Жил Арно Бејли од Белгија кој со 2:0 беше подобар од Чарли Кемус („вајлд-кард“) со 7:6 (2) и 6:4.

Според најавите Ивановски ќе настапи и во двојки, негов партнер е Константин Жженов.

Четвртите носители во 1/16 финалето ќе играат против Озан Колак (САД) и Ејдан Ким (САД).

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Миа Беговиќ ги воодушеви сите: Годините не ѝ можат ништо!

Следно

ВИДЕО | ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Директори на ЈП Паркинзи ослободиле фунционери од плаќање паркинг

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian