ГОЛЕМА ТАГА: Почина мајката на младиот херој Марко, едно од пливањата и го посвети нејзе (ВИДЕО)

1 min read

Охриѓани се во тaга по веста дека почина Виолета Пејчиновска, медицинска сестра од Охрид.

Граѓаните, колегите, пријатели ја опишуваат како жена со големо срце.

Била секогаш спремна да помогне на сите, секогаш имала насмевка на лицето и била ведра.

Виолета беше мајка на нашиот херој Марко, кој пред три години го преплива езерото и покрај инфаркт на нозете.

Тој со 12 години стана најмладиот маратонец што ја испливал 30-километарската делница од Свети Наум до Охрид.

Едно од последните пливања го посвети токму на нејзе, неговата мајка.

Во насловот на видеото на младиот Марко стои: Ова видео го поcветyвам на мојата мајка.

kurir.mk

Претходно

И Бугарија ги формираше работните групи во пресрет на меѓувладината седница во вторник

Следно

Пад на бројот на новозаразени од ковид во Србија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian