ФОТО | Антониа Гиговска го прослави својот 21 роденден: Забава, насмевки и честитки од сите страни

1 min read

Македонската поп пејачка од помладата генерација, Антониа Гиговска вчера на 21 јануари го прослави својот 21 роденден.

Младата дама го дочека утрото со многу честитки од своите блиски, пријателите, но и од момчето. Антониа цел ден споделуваше „сториња“ на својот инстаграм профил на кој може да се видат безброј заеднички фотографии од неа и нејзините пријатели, фанови, но и другари од музичкиот свет.

Таа сподели „стори“ и со Дарко Димитров, на кого исто така му беше роденден и напиша:

„Брат, нека ни е среќен роденденот, да сме здрави и живи, многу хитови нè чекаат“

Антониа Гиговска/Инстаграм
Антониа Гиговска/Инстаграм

Но, освен со Дарко, таа сподели и стори со нејзината другарка и пејачка Мартија Станојковиќ, која на „сторито“ напиша:

„Легално 21“

Антониа Гиговска/Инстаграм
Антониа Гиговска/Инстаграм

Антониа Гиговска е една од помладите гласови на македонската музичка сцена, а јавноста ја запозна како надежен вокал на музичкото натпреварувачко шоу „Пинкови ѕвездички“ каде го освои седмото место.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Следно

Трајковски: Не се предаваме, Македонија има шанса да се пласира на Мундијалот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian