ВИДЕО: Спектакл на „Сан Мамеш“, Кралскиот куп продолжува без Барса

1 min read

Атлетик Билбао се пласираше во четвртфиналето на шпанскиот Кралски куп со победата од 3:2 против Барселона после продолженијата.

Два гол за Билбао реализираше Икер Муниаин, еден Иниго Мартин, а стрелци за каталонскиот состав беа Феран Торес и Педри.

Натпреварот беше решен во 102 минута кога Муниаин беше прецизен од белата точка, претходно со раката во казнетиот простор играше Жорди Алба.

Во четвртфиналната фаза на ова натпреварување се најдоа уште Мајорка, Кадиз, Рајо Ваљекано на македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски, потоа Валенсија, Реал Бетис, Реал Сосиедад и Реал Мадрид.

Реал Мадрид кој сигурно останува главен фаворит за трофејот, со пресврт успеа да го елиминира Елче (1:2).

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Голема експлозија во Гана: Има жртви, а стотици згради се уништени

Следно

Денес го празнуваме Преподобен Георгиј Хозевит

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian