МВР со детали за сообраќајката во Скопје во која загина 24 годишна девојка

1 min read

Едно лице го загуби животот вечерва во сообраќајна несреќа што се случила на крстосницата на улицата „Московска“ со булевар „Партизански Одреди“ во Скопје.

Како што информира МВР, во несреќата патничко возило управувано од Ј.Ѓ. (1999) од Скопје, удрило во Л.Д. (1997) од Радовиш, кој е повреден и пренесен во ГОБ „8 Септември“ и В.Н. (1997) од Радовиш, која почанала на местото.

Полицијата врши увид на местото на несреќата. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Памела Андерсон се разведува: Крај на шестиот брак

Следно

На границата на САД со Канада пронајдени четворица замрзнати, меѓу нив и доенче

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian