Виц на денот: Изгубена сопруга

1 min read

Во голем супермаркет, маж ѝ приоѓа на згодна девојка:
– Извинете, тука некаде се изгуби мојата сопруга.
Девојката збунето го прашува:
– Па што можам да направам за да помогнам?
Мажот ѝ вели:
– Па ништо, би можеле малку да разговараме. Кога и да зборувам 10 секунди со згодна девојка, мојата сопруга веднаш се создава од никаде.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Реал Сосиедад го исфрли Атлетико Мадрид од Кралскиот куп

Следно

Германските Зелени под истрага за „ковид бонуси“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian