Поставени соодветни знаци за забрана за движење кај кејот во Аеродром

1 min read

По укажување на Центарот за управување со крзи за потребата од јавно одбележување на забрана на забрана за движење на пешачката и велосипедската патека поради можноста од преплавување на водата надвор од речното корито на реката Вардар во Општина Аеродром заради изградба на мостот, изведувачот на проектот постапи веднаш во согласност со насоките и препораките на ЦУК.

Во текот на вчерашниот ден на пеесетина метри од местото на извршување на градежните работи, поставени се високи лимени препреки на пешачката и велосипедската патека и долж линијата на градба, поставени се знаци за забрана и прекин на движење, како и видлива заштитна лента.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Сценаристите ја оправдуваат неуспешната љубов на Миранда и Стив во продолжението „Сексот и градот“

Следно

Австриска лотарија против лотаријата со здравјето: По три лоза за оние со засилувачка доза

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian