По повеќе од еден месец потрага, пронајдено телото на исчезнато лице

1 min read

Вчера во Волково било пронајдено тело на починато лице. 

Притоа, утврдено е дека се работи за Ж.С.(40) од Скопје, за кој на 09.12.2021 било пријавено дека се оддалечил од домот.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | На денешен ден се родил Федерико Фелини: Еве кои се неговите 10 омилени филмови

Следно

Блинкен: Преговорите со Иран достигнаа точка на итност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian