Прва победа за Академија ФМП во БИБЛ

1 min read

Кошаркарите на Академија ФМП ја остварија првата победа во клупската историја во БИБЛ лигата откако со 84:81 славеа на гостувањето кај Левски.

Избраниците на тренерот Александар Петровиќ до победата со долична игра во второто полувреме кога направија пресврт откако во првото полувреме имаа и 21 поен негатива.

Но, со серија од 22:2 дојдоа до само еден поен негатива, 50:51, и до крајот со  одлична игра во последната четвртина ја запишаа првата победа во БИБЛ Лигата.
Сега Академија ФМП има скор од 1:6, а следниот натпревар ќе го игра против Балкан.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Петличковски: Околу пикот сме на сојот омикрон, не очекувам следните месеци и години короната да биде сериозен проблем за човештвото

Следно

На 112 години почина најстариот човек на светот: За неговиот рецепт за долговечност долго ќе се зборува

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian