Сметка од Копаоник ги „запали“ социјалните мрежи: Погледнете за што е платено 1.300 денари

1 min read

Копаоник важи за најскапата српска дестинација во текот на зимата. На социјалните мрежи се појави сметка од таму која предизвикала бурни реакции.

Една девојка на социјалната мрежа Твитер сподели фотографија од сметката што ја добила во угостителски објект на Копаоник.

Девојката била во шок и во описот на фотографијата напишала дека дека за чај платила 350 динари (180 македонски денари), што во суштина е само топла вода.

Вкупната сметка за уште две кафиња, вода и сок изнесувала 2.470 динари (1.300 денари).

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

ВИДЕО | Фитнес инструкторка ја покажа искривена слика на социјалните мрежи: Има разлика?

Следно

Вакцината „Спутник“ во комбинација со „Спутник лајт“ штити речиси 100 отсто од омикрон сојот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian